top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

Nové Porsche 911 GT3 Cup je pripravené na štart

Updated: Dec 16, 2020

Porsche nás v poslednej dobe stále napína čakaním na novú 911 GT3, rýdzo športové auto s atmosférickým motorom a značkami, po ktorom fanúšikovia značky tak plesajú. Najskôr ale prichádza verzia Cup, ktorá je vskutku úspešným automobilom určeným vyslovene na trať. Porsche malo za úlohu vylepšiť už tak výborné auto, tak sa pozrime čo priniesli.


Porsche zostáva verné svojmu srdcu...

Porsche 911 GT3 Cup už nebude dostupné výhradne pre sériu Porsche Mobil 1 Supercup, ale získať ho môžu aj súkromné tímy v národných Carrera Cup pretekoch. Tie sa jazdia v Nemecku, Franczúzsku, Ázii, Beneluxe a v Severnej Amerike.


Porsche zostáva verné svojmu srdcu a tak nad zadnou nápravou leží stále plochý šesťvalec s objemom 4 litre, z jeho útrob sa ale podarilo vydolovať slušných 510 koní. Oproti predchádzajúcej verzi, ktorá disponovala stádom 485 koní je to celkom pekný skok. Toto všetko je pravdou, aj v prípade, že motor spaluje syntetické palivo s nižšou produkciou emisií. Puristi možno krútia hlavami, ale nebojte sa, výfuk zostal nezmenený a neprídeme tak o jeden z najkrajších zvukových prejavov vo svete motoršportu.S posilnením srdca prichádza aj vylepšenie aerodynamiky a mechanickej priľnavosti. Vôbec po prvý krát sedí GT3 Cup na širšom šasi z 911 Turbo. Poriadny zadok, široký 1902 milimetrov, presahuje šírku predchádzajúcej generácie o 28 mm. Rovnako sa rozšírila predná časť, výsledkom je šírka 1920 mm. Nové nastavenie umožňuje obuť dopredu pneumatiky so šírkou 12 palcov, dozadu dokonca až 13 palcov - typická konfigurácia v pretekoch GT, ktorá zaručuje optimálne riadenie.Zmenami prešiel aj interiér, ktorý sa nechal zjavne inšpirovať väčším bratom - modelom 911 GT3 R. Spolu s revidovanou ergonómiou nájdeme v kokpite veľký farebný displej zobrazujúci všetky potrebné (ale nie zbytočné) údaje, podsvietené tlačidlá a aj nový volant vyrobený z materiálu CFRP (karbónom vystužený plast).


Nakoľko bude novinka využívaná už v budúcoročnej sérii Cup pretekov, tak prví zákazníci dostanú svoju novú hračku už vo februári 2021. Cena je nastavená na 225-tisíc Eur.
50 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page