top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

Land Rover Defender Works V8 Trophy: Ostrieľaný veterán

Land Rover Defender je tu už s nami nejaký ten čas v novej verzii, na ktorú si pomaly zvykáme. No priznajme si, komu ten starý dobrý hranatý Defender nechýba? Ten sa teraz opäť objavil, no striktne limtovaný a lacný tiež nebude.

Áno, bol tu pred ním Jeep Willys, no keď sa povie off-road, tak si väčšina ľudí predstaví dosť pravdepodobne práve klasický Defender. Dokonca sa predpokladá, že väčšina ľudí z tretieho sveta ako prvé auto videla práve túto klasiku. Teraz sa legenda britskej automobilky vracia ako zaujímavá limitka. Kúsky z tejto série by sa mali tento rok zúčastniť eventu Eastnor Castle, čo ich ale robí tak špeciálnymi?

Autá čaká tuhý boj s britskými končinami mimo spevnených ciest, vynikať v zeleni a blate však budú vďaka lakovaniu Eastnor Yellow. žltá farba takmer zhodna so sfarbením školských autobusov bude doplnená čiernou Narvick Black. Tá sa objaví na blatníkoch, kapote a zadných dverách. Exteriérovú estetiku dopĺňajú síce klasicky dizajnované svetlá, no s LED technológiou a klasická predná maska.

Za maskou chladiča má svoje miesto osemvalec s objemom 5 litrov a výkonom slušných 400 koní. Spojený je s 8-stupňovým automatom ZF a silu prenáša samozrejme na obe nápravy. Ďalšími technickými vylepšeniami prešli nápravy, no aj riadenie a brzdy. Samozrejmosťou sú rôzne doplnky pre lepšie jazdné vlastnosti v teréne.

Tak čo, idete do toho?

Každý kto sa dostane k Defenderu z obmedzenej 25-kusovej série bude mať na ňom nalakované svoje meno a vlajku svojho štátu. Následne sa zúčastnia rady výziev inšpirovaných minulosťou slávnej hranatej klasiky. Tak čo, idete do toho? Pripravte si 195-tisíc libier prosím...

99 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page