top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

Lamborghini SC20: Chuťovka bez strechy

Lamborghini, tak ako aj konkurenčné automobilky, raz za čas stvorí one-off chuťovku pri ktorej sa odviaže viac než v normálnej produkcii a ukáže svetu svoju agresivitu v ešte vyššej miere, než zvyčajne. Ak sa však do procesu zapojí aj oddelenie Squadra Corse, tak to už sa býk naozaj vytočil a výledok bude nekompromisný.

Inak tomu nie je ani teraz, svoje sily spojilo motoršportové oddelenie automobilky Lamborghini Squadra Corse a dizajnéri z Centro Stile. Pod skalpel si vzali kupé Aventador a stvorili z neho nekompromisný speedster.


Už na prvý pohľad šokuje nielen chýbajúcou strechou, ale dokonca nemá ani náznak čelného skla. Krátka predná časť je značne preštylizovaná a agresívnejšia, prechádza plynulo do kabíny, čo narúša v podstate iba kaplnka prístrojovej dosky. O zmiernenie prievanu v kabíne by sa však mali postarať výduchy v kapote, ktoré by mohli odkloniť prúdenie vzduchu smerom nahor, ponad hlavy posádky.

...pretekárske auto, ktoré nejakým omylom dostalo schválenie pre cestnú premávku.

Za sedadlami sú výrazné oblúky tiahnuce sa až k zadnému nárazníku, na ktorom tróni obrovské krídlo. Pod ním sú zadné svetlá dosť zjavne inšpirované modelom Sián a dvojica obrovských koncoviek výfuku v strede. Mohutný difúzor v spodnej časti už len dopĺňa celkovú agresivitu a funkčnosť.


Lakovanie karosérie v bielej Bianco Fu s akcentami modrej Cepheus Blue si navolil sám tajomný kupec, ktorého identita zostáva neznáma. Celá karoséria je samozrejme posiata jednak karbónovými prvkami a na druhej strane aerodynamickými doplnkami. Celkový vzhľad nasvedčuje, že v tomto prípade ide pretekárske auto, ktoré nejakým omylom dostalo schválenie pre cestnú premávku.

...známe srdce, atmosférický dvanásťvalec...

Za zadnými sedadlami bije známe srdce, atmosférický dvanásťvalec s objemom 6,5 litra. Vyladený je na 770 koní výkonu a krútiaci moment dosahuje hodnotu 720 Nm. Povedomé čísla? Áno, Aventador SVJ má úplne rovnaké naladenie.


Cez známe dohora sa otvárajúce dvere sa dostávame do interiéru, ktorému kraľuje uhlíkové vlákno a alcantara. Výduchy klímy sú vyrobené pomocou 3D tlače a madlá dverí sú z jedného kusu hliníka. Farebnému vyhotoveniu interiéru dominuje čierna, ale doplnená je samozrejme modrou a bielou, tak aby kabína ladila s exteriérom.


Nie je známe, koľko nový majiteľ zaplatil za túto exkluzívnu kreáciu. Môžete si však byť istí, že to bolo oveľa viac než je cenovka Aventadoru SVJ Roadster - 390 000 Eur.


13 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page