top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

Ford GT Studio Edition: Diabolský vizuál

Ford doprial svojmu superšportu pre tento modelový rok pár vylepšení. Jedno z nich je nová edícia Studio Edition, ktorá je viac menej len o kozmetike.

Pôsobí ba až diabolsky dobre.

Už v minulosti priniesol Ford GT viacero možností vizuálnej konfigurácie, vrátane odkazov na niekdajšie pretekárske legendy (Heritage Edition). Teraz v spolupráci s divíziou Multimatic, ktorá vlastne GT vyrába v Kanade, prichádza ďalšia menom Studio Edition.

Primárne ide len o vizuálne odlíšenie sa od "bežných" gétéčiek, ktorých aj tak veľmi veľa nevidno. Novinka debutuje čiernym lakovaním, ktoré je doplnené červeným pásom tiahnucim sa cez celú karosériu. Ďalšie červené "ozdoby" sú na pilieroch za kabínou a samozrejme nechýbajú brzdové strmene v rovnakej farbe. Hlavne zozadu v kombinácii s brzdovými svetlami tento farebný mix zaujme, pôsobí ba až diabolsky dobre.

Novinka zo štúdiovej edície je primárne o vizuálnom oživení superšportového Fordu, technika zostáva zachovaná tak, ako ju Američania vylepšili pri Liquid Carbon Edition. Srdcom gétéčka teda zostáva prepĺňaný šesťvalec EcoBoost s objemom 3,5 litra a výkonom 660 koní. Lepšie sa mu dýcha vďaka výfuku Akrapovič a má aj väčšie intercoolery.

Cenovka edície nie je známa, no pri základnej cene pol milióna dolárov za "obyčajné" GT, treba počítať s nejakým navýšením. Treba ale dať pozor aj na to, že si práve automobilka vyberá, či záujemca Ford GT dostane. Zvyčajne to býva naopak, no Američania sa chcú vyhnúť špekulantom a priekupníkom, čo považujem za správnu vec.

74 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page