top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

Ferrari SF90 zhadzuje strechu

Ferrari má za sebou úspešný rok s plejádou noviniek ako napríklad limitka Omologata alebo zmodernizované Portofino M. Medzitým sa pracuje na nástupcovi hyperšportu LaFerrari a šepká sa stále aj o SUV z maranellských dielní. Jednou z noviniek bolo aj hybridné SF90 Stradale, ktoré teraz pred zimou prichádza vo verzii Spider.


...Balík Assetto Fiorano. To znie rýchlo však?

Možno sa mnohí čudujete prečo otvorená verzia prichádza pred zimou, ale už to tak býva u výrobcov zvykom. Je to aj kvôli tomu, aby sa novinky dostali do predaja práve na jar.


Novinka disponuje elektrickou skladacou strechou, podobne ako Portofino M, za niekoľko rokov si ale prešla evolúciou. Zachováva krivky kupé, zloží sa iba za 14 sekúnd a v zloženom stave zaberá miesto s objemom len 100 litrov. Taliani použili dostatok hliníka na to, aby hmotnosť strechy oproti klasickému systému znížili o 40 kilogramov. Samozrejmosťou je výsuvné sklo za sedadlami, ktoré poslúži ako deflektor.


Pre zákazníkov, ktorým sa Spider aj tak bude zdať tučný ponúka Ferrari ešte balík Assetto Fiorano. To znie rýchlo však? Balík oholí hmotnosť ešte o ďalších 21 kilogramov vďaka použitiu karbónu a titánu. Dostávame sa tak na suchú hmotnosť 1670 kilogramov, čo je "iba" o 100 kg viac než kupé.


Pre nežné polovičky bude aj tak dôležitejší pocit rozviatych vlasov.

O pohon sa rovnako ako v prípade kupé stará twin-turbo osemvalec s objemom 4 litre, doplnený je troma elektromotormi. Celkový výkon sústavy je 986 koní a krútiaci moment dosahuje maximum 800 Nm. Na stovku to roadsteru trvá rovnako ako kupé, iba 2,5 sekundy a ručička rýchlomera sa zastaví až na hodnote 340 km/h. Rozdiel je už v šprinte na 200 km/h kde Spider mešká tri desatiny sekundy za kupé, teda celkovo 7 sekúnd. Minimálny rozdiel, ale pri meraní mužnosti pri espresse dôležitý. Pre nežné polovičky bude aj tak dôležitejší pocit rozviatych vlasov.


Ako som prezradil na začiatku, SF90 Spider sa dostane do predaja pravdepodobne na začiatku budúceho roka. Ako všetky novinky od Ferrari, aj roadster príde so 7-ročným plánom údržby. Žeby si Taliani dali konečne záležať?4 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page