top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

BMW M4 Competition x KITH: Pouličná móda na kolesách

Ak Vám poviem meno Ronnie Fieg alebo meno KITH, tak sa asi poškriabete za uchom a poviete si, o čom to ten chlapec hovorí. Všetko si ale pekne po poriadku vysvetlíme a to ešte predtým než sa dostaneme k novinke v ponuke BMW M.Ronnie Fieg je majiteľom "street style" módnej značky Kith pochádzajúcej z New Yorku. Čo to má spoločné s BMW? Na prvý pohľad nič, Ronnie však je veľkým fanúšikom tejto automobilky, špeciálne ak sa jedná o divíziu M. Nechal si presne zreštaurovať BMW M3 E30 vo farbe Cinnabar Red a s pôvodnou technikou. V interiéri ale došlo k Ronnieho zásahu a sedadlá sú kompletne prečalúnené.

Bavorská automobilka prekvapila
Ronnieho M3 E30 a špeciálna M4 Competition zostanú dizajnovými one-off kúskami.

Nedávno predstavené BMW M4 stihlo veľmi rýchlo spolarizovať automobilový svet svojím dizajnom, no aj Ronnie Fieg niečo stihol. Novú M4 vylepšil podľa obrazu svojej M3 E30, teda minimálne zmeny v exteriéri, žiadne pod kapotou, ale zato zaujímavý interiér. Automobilový svet si myslel, že pôjde o tzv. "one-off" špecialitu, no bavorská automobilka prekvapila a prináša limitovanú edíciu BMW M4 Competition x KITH.Ronnieho červené kupé M4 zostane jedinečné, nakoľko BMW limitku bude predávať v troch farbách: čierna Frozen Black, sivá Frozen Dark Silver a biela Frozen Brilliant White. Hlavným ťahákom v exteriéri je karbónová strecha s M trikolórou a logom KITH. Pozmenený je tiež znak na prednej kapote a vzadu bolo označenie "M4" nahradené takisto logom KITH.

V interiéri je to už o inom, logo módnej značky sa opakuje na čalúnení dverí alebo lakťovej opierke. Zaujímavo a extravagantne vyzerajú aj príplatkové sedadlá, ktoré taktiež nesú Ronnieho podpis.Pod kapotou k žiadnym zmenách nedošlo, prepĺňaný šesťvalec s objemom 3 litre teda stále produkuje výkon 510 koní a krútiaci moment 650 Nm. Štandardom je 8-stupňový automat a pohn zadných kolies, pričom je aj pri tejto "módnej" verzii dostupný inteligentný pohon všetkých kolies M xDrive.

BMW M4 Competition x KITH bude limitované iba na 150 kusov, dodanie prvých exemplárov zákazníkom je naplánované na leto 2021.
7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page