top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

BMW M2 CS od Manhart: Vylepšené do extrému

Spoločnosť Manhart je známa svojimi tuningovými kreáciami, ktorým za obeť padajú hlavne automobily značky BMW. Momentálne si vzali na mušku už tak dosť dobré kupé M2 CS, z ktorého urobili extrémnu okruhovú zbraň.

Ako som už spomenul v úvode, BMW M2 CS je už v sérii veľmi dobrým autom, inak by sa predsa nedostalo ani do môjho rebríčka Najsexy áut roka 2020. V tuningovej spoločnosti Manhart sa však len poškriabali za uchom a už kuli plány na vylepšenie tohto malého a vrtkého kupé. Nuž a stvorili peknú beštiu menom MH2 GTR, na to sa ale pozrime pekne postupne.

Upravená M2 zaujme už na prvý pohľad, o to sa postarali primárne polepy vo farbách M divízie a nespočet karbónových doplnkov. Za pohľad ale stojí aj nastaviteľné zadné krídlo a značne rozšírené blatníky, tie predné dokonca s rebrovaním pre odvod horúceho vzduchu.

...výkon poskočil na rovných 600 koní. Pekné čísla však?

A že toho horúceho vzduchu pod prednou kapotou bude, to si píšte. BMW M2 CS má v sérii 450 koní, ktoré vydolovali v Mníchove z radového twin-turbo šesťvalca s objemom 3 litre. Po úpravách od Manhartu ale výkon poskočil na rovných 600 koní, krútiaci moment dosahuje hodnotu 830 Nm. Pekné čísla však? O výkonový skok sa postaralo nové sanie vyrobené z karbónu, turbodúchadlo je takisto vylepšené a pôvodný nezostal ani intercooler.


To však nie je samozrejme všetko, malé kupé dostalo aj nový nerezový výfukový systém, ktorý spaliny vypláchne lepšie než pôvodný, no a samozrejme pridá lepšiu zvukovú kulisu. Tá sa nesie zo štvorice koncoviek s priemerom 100 milimetrov, ktoré sú ešte kryté karbónom. Katalyzátory neboli vyhodené, ako to je moderné u nás, ale boli zamenené za športové s lepšou priepustnosťou. Nakoniec tu ešte je nová mapa riadiacej jednotky, ktorá má pod palcom nový hardwér a vylepšená prevodovka, ktorá znesie pridaný výkon.

Manhart vylepšil aj podvozok, tam pomohla spoločnosť H&R, takže sa nieto čoho báť. Kolesá sú kované kúsky zo skladov Manhartu, vpredu obúvajú pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmermi 255/30. Vzadu sa so zvýšeným výkonom pasujú rovnomenné pneumatiky, no s rozmerom 295/25.


Celý balík úprav si tuner cení na slušných 18 907 Eur, takže nejde o lacnú záležitosť.

8 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page