top of page
  • Writer's pictureRadoslav Belák

Audi TTS Competition Plus: Sila naviac sa vždy zíde

Audi vylepšuje svoje malé kupé TT s prívlastkom S, ktoré dostalo nielen viac sily ale aj nový dizajnový balík. V Ingolstadte predsa nemôžu nechať len tak nástup nových eRiek z Wolfsburgu.Na úvod si predstavíme novinku, ktorá sa postaví na vrchol modelového radu TT. Vychádza z kupé/roadsteru TTS a nesie pomenovanie Competition Plus. Dostupná bude ako pre kupé, tak aj roadster a hlavným benefitom je posilňovacia kúra pre TFSI motor. Výkon stúpol na 320 koní a krútiaci moment sa zastavil na maximálnej hodnote 400 Nm. Kupé akceleruje na stovku teraz za 4,5 sekundy, roadster je v šprinte len o tri desatiny sekundy pomalší. Maximálna rýchlosť je už tradične nemecky obmedzená na 250 km/h. Štandardom je 7-stupňový automat S Tronic, pohon všetkých kolies Quattro a adaptívne tlmiče Audi Magnetic Ride.


S balíkom TTS Competition Plus pribudla aj iná štandardná výbava, ako napríklad LED svetlomety, zatmavené sklá (iba pri kupé), červeno lakované brzdové strmene a 20-palcové disky kolies s 10-lúčovým dizajnom. Doplnkom sú ešte polepy s logom Audi na bokoch, fixné zadné krídlo a znaky Audi vpredu aj vzadu sú v čiernom lesklom vyhotovení. Novinka bude dostupná v štyroch farebných prevedeniach: šedá Chronos, biela Glacier, červená Tango a Turbo modrá.

Maximálna rýchlosť je už tradične nemecky obmedzená na 250 km/h.

Zmeny sa samozrejme odohrali aj v interiéri, kde dominuje koža Nappa s kontrastným prešívaním. Pred vodičom je dominantou obrazovka Audi Virtual Cockpit s uhlopriečkou 12,3 palca. Na výber sú aj rôzne farebné prevedenia obloženia prístrojovej dosky a stredovej konzoly, červená Tango je však napríklad dostupná výhradne pre kupé. Prevodová páka a volant dostali ako bonus čalúnenie z alcantary.


Ešte jednu novinku prináša oddelenie Audi Sport GmbH, takzvaná "Bronze Selection" bude dostupná pre klasické TT ale aj pre výkonnejšie TTS. V kabíne sa výduchy klimatizácie, stredová konzola a čalúnenie sedadiel nesú v odtieňoch bronzu. Ak si zákazník vyberie sedadlá Sport Plus, tak na nich dostane prešívanie v medenom odtieni.V exteriéri sú na výber tri laky a to šedý Chronos, biely Glacier a čierny Mythos. Zaujímavo ich dopĺňajú 20-palcové 5-lúčové disky kolies s bronzovým finišom. Rovnaké vyhotovenie majú aj Audi krúžky po stranách.


Ako doplnok popri LED svetlách príde v štandarde aj B&O audiosystém a rožšírené kožené čalúnenie s kontrastným prešívaním. Vzadu vyniká dvojica koncoviek výfuku, ktorá dodáva ostrejší look. Vpredu zas má svoje miesto maska chladiča Singleframe so šesťuholníkovým vzorom, pre klasické TT čierna, pre TTS je to titánový finiš.


Nové Audi TTS Competition Plus príde do ponuky v Nemecku už teraz s cenovkou 61-tisíc Eur za kupé a 63 700 Eur za roadster, ale doručenie k zákazníkom je plánované až na jar budúceho roka.


Balík Bronze Selection si v Ingolstadte ocenili na 6190 Eur pre model TT, výkonnejšie TTS ho má za lacnejších 4490 Eur. Dostupnosť balíka je plánovaná takisto na jar budúceho roka.


2 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page